MENU

Atrakcje regionalne

Na terenie Sianożęt i w okolicach istnieje możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Można tu korzystać z kąpieli morskich,uprawiać sporty wodne, wędkować, jeździć konno lub bryczką po parkurze i po lesie. Obok ośrodka BURSZTYN istnieje promenada,którą można przebyć spacerowo lub rowerem do Ustronia Morskiego i w drugą stronę do Kołobrzegu.

WARTO ODWIEDZIĆ


 Skansen Chleba w Ustroniu Morskim


 

Skansen ma fantastyczny wystrój, dach kryty strzechą, przy wjeździe wielkie młyńskie koło, napędzane wodą. W środku można zjeść np. żurek, czy gulasz w chlebie oraz wiele innych wspaniałych staropolskich potraw.

Tutaj będą mieli Państwo możliwość wypieczenia chleba w piecu opalanym drewnem. Przygoda zaczyna się od własnoręcznego zmielenia mąki, a później  piekarz prowadzi przez kolejne etapy, aż do samego wypieku, na końcu drogi można skosztować własnoręcznie zrobionego chleba.

ul. Kołobrzeska 9 (przy trasie Kołobrzeg - Koszalin)
Kontakt: tel. 609 714 026


 TROTTO - Stadnina Koni - Sianożęty


 

Pani Justyna Gaj, która jest właściciem stadniny pisze na swojej stronie:

 "Moja przygoda z końmi zaczęła się gdy miałam 14 lat i tak trwa do dziś. Zdobyłam kwalifikacje i jestem instruktorem jazdy    konnej i hipoterapeutą. Najbardziej interesuje mnie jeździectwo naturalne, pragnę by jazda konna była przyjemnością dla jeźdźca i    harmonijnie współgrała z naturą konia. Jestem w trakcie 3-letniego szkolenia z zakresu terapii traumy – Somatic Experiencing."

Zobacz oficjalną stronę: Stadnina TROTTO

Kontakt: tel. 504 837 903


 Szlaki turystyczne i rowerowe


 

Przez Sianożety przechodzi Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9, oznakowany kolorem czerwonym. Jest to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku z Brest we Francji do Braniewa w Polsce.

Szlaki Piesze : Turyści piesi z Sianożęt i Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach do: Gąsek (8 km) i Kołobrzegu (11km).Kolejnym pieszym szlakiem jest szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego i Sianożęt.

Szlaki Rowerowe: Rowerowy szlak o długości 31 km oznakowany jest kolorem błękitnym i prowadzi do najstarszych dębów w Polsce.Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody naturalnej.

Zobacz więcej na stronie: www.trasy.ustronie-morskie.pl


 CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH BASTION-PANZER 


 

Sprzęt ten można podziwiać, ale główną atrakcją jest możliwość przejechania się nim po poligonie.Na wojskowych maszynach sprawdzili się "pancerniacy" w różnym wieku, przy tym nie tylko płeć męska,ale i również żeńska. 

Zobacz oficjalną stronę: BASTION-PANZER

Kontakt: tel. 506 285 760


  Ogrody Hortulus 


 

W niedalekiej Dobrzycy znajdują się przepiękne Ogrody Hortulus. Prawdziwa gratka dla osób, które chcą zobaczyć piękne rośliny wcudownych aranżacjach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej.

Zobacz oficjalną stronę: Ogrody Hortulus

Kontakt: tel. 602 610 041


 Lotnisko w Bagiczu 


  

Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno - widokowe samolotem, motolotnią, a także skoki spadochronoweorganizowane na terenie miejscowego lotniska w Bagiczu.Na terenie Bagicza organizowanych jest wiele zjazdów motoryzacyjnych oraz militarnych.

Zobacz fanpage na facebook: Lotnisko w Bagiczu

Kontakt: tel. 500 123 368


 Centrum Sportowe i Aquapark - Helios 


  

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios dostarsza swym gościom liczne atrakcje takie jak: nowoczesny basen kryty wraz z aqua parkiem, saunę suchą i parową,zjeżdzalnie, kręgielnie, boisko do piłki plażowej oraz korty tenisowe.

Zobacz oficjalną stronę: Helios

Kontakt: tel. 94 35 15 095


 Przystań Rybacka w Ustroniu Morskim 


 

Przystań rybacka w Ustroniu Morskim wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry są spuszczane na wody Bałtyku, po południu lub wieczorem - wciągane za pomocą wyciągarki linowej na plażę. Zarówno przystań rybacka jak i stojące na plaży kolorowe kutry są atrakcją turystyczną Ustronia Morskiego. Złowione na tych kutrach ryby można zjeść w postaci smażonej lub wędzonej w pobliskich smażalniach lub wędzarniach. Najstarsze dęby w Polsce 


 

Najstarsze dęby w Polsce rosną we wsi Rusowo, położonej 10 km od wsi Ustronie Morskie (na terenie gminy Ustronie Morskie).Do drzew prowadzi błękitny szlak turystyczny.

W wyniku badań dendrologicznych przeprowadzonych w 2000 roku ustalono, że wysoki na 30 m dąb „Bolesław” liczy sobie 800 lat.Jego obwód mierzony na wysokości 1,3 m od ziemi wynosi 691 cm, a średnica jego korony ma 18 m.

Dąb „Warcisław” ma 640 lat i zajmuje piąte miejsce w rankingu najstarszych drzew tego gatunku w Polsce. Jest wysoki na 37 m, a wobwodzie mierzy 720 cm Piraci z Parsęty 


 

Zorganizowane spływy kajakami przez rzeki: Parsętę, Radew, Regę i inne od ich źródeł po ich kres w Bałtyku.

Zobacz oficjalną stronę: Piraci z Parsęty

Kontakt: tel. 886 256 945


 Latarnia w Kołobrzegu  


 

Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym, a ciekawym i oryginalnym urozmaiceniem wspinaczki na latarnię są metalowe schody.

Wysokość latarni: 26 m
Wysokość światła: 36,5 m n.p.m.
Zasięg światła: 16 Mm (ok. 29,6 km) Rejs Katamaranem na Borholm  


 

Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm.Nowoczesne wyposażenie zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu.W sąsiadującym Ustroniu Morskim znajduje się "Wesołe Miasteczko", mini ZOO, galeria, biblioteka, kino,boiska i korty tenisowe. W samym Ustroniu Morskim w okresie letnim odbywa się wiele imprez cyklicznych.

Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne "MORKA"
  • Charytatywny Piknik Rodzinny, również w Sianożętach
  • Obchody najstarszego dębu w Polsce
  • Europejski Zjazd Młodych Gwiazd
  • Zlot motocykli klubu OLE KARTER
  • Festiwal Kultury Indyjskiej
  • Ustrońskie Lato Estradowe
  • Plener malarski "Bałtyckie Impresje"
  • Dni Filmu Europejskiego